Aydoğan Arslan (İstanbul)
Bekar, Fen Fakültesi Zooloji/Botaik öğrencisi. Türk Biyoloji Derneği üyesi. İngilizce bilir, balık tutmak ve çiçek yetiştirmeye meraklı. Dikiş, nakış ve her türlü ev işi ile iyi yemek bilir.

Suna Yılmaz (Ankara)
Bekar, İsmet Paşa Kız Enstitüsü mezunu. Biraz İngilizce ve Fransızca bilir. Dikiş, nakış ve çiçek yapmaya meraklıdır. İyi yemek bilir. Çeşitli pastalar yapar. Çocuk bakımından iyi anlar.

Olcay Köngül (İstanbul)
Evli, iki çocuk annesi, lise mezunu. Fransızca ve İngilizce bilir. Dikiş, nakış ve yemekten anlar. Hayır işlerini sever. Müziğe, edebiyata ve otomobil kullanmaya meraklıdır. 28 yaşındadır.

Çiğdem Atalay (İzmir)
Evli, yirmi iki yaşında. İlkokul öğretmeni. Yüzme, tenis, müzik ve tiyatroya meraklı. Bir çocuk annesi. Yemek ve ev işlerini iyi bilir. Fiilen sahneye çıkmış, bazı eserlerde başrol oynamış.


Gülderen Örsel (Sakarya)
Bekar, Teknik Ziraat Müdürlüğü’nde ev ekonomisti. İngilizce bilir. Kız Enstitüsü mezunudur. Amerika’da 6 ay ev ekonomisi stajı yapmıştır. Tablo, cazo, çanak üzerine resme çok merakı var.

Şerife Yücel (Van)
Bekar, doktor. Fransızca bilir, sosyalizasyon bölgelerinde sosyal kalkınmayı sağlamak için geceli gündüzlü ve fedakârane çalışmaktadır. Ev dekorasyonuna meraklıdır. Zorluktan yılmaz.

Yüksel Akman (Stockholm)
Evli, bir çocuk annesi. İsveç’te bir mağazada çalışıyor. Nişantaşı Kız Enstitüsü mezunu. İsveç dili ve biraz İngilizce bilir. Piyano çalma, kitap okuma, el işine, biçki ve dikişe meraklı.

Ayşe Ersan (Lozan)
Evli, Amerikan Sekreterlik okulundan mezun. İsviçre’de bir Amerikan şirketinin reklam şubesinde çalışıyor. İyi İngilizce, Fransızca ve biraz İtalyanca bilir. Müzik ve okumaya meraklı.


Nursen Bayrak (İstanbul)
Bekar, Enstitü mezunu. İngilizce bilir, ev kadını. Müziğe, şiire, edebiyata merakı vardır. Ev işi ve yemek bilir. Okumayı ve şiir yazmayı sever.

Meral Bora (İstanbul)
Evli, öğretmen. Fransızca bilir. Her türlü ev ve yemek işinden anlar. El işi motifleri, çeşitli desenler derlemeye meraklıdır.

Hediye Eran (İstanbul)
Bekar, ilkokul öğretmeni. Fransızca bilir. Çocuk terbiyesi ve ev işine meraklıdır. Sosyal teşekküllere katılarak topluma faydalı olmak emelindedir.

Müjgan Altınel (Balıkesir)
Bekar, 21 yaşında. Kız Enstitüsü özel kısmında iki sene okumuş. Çok iyi dikiş ve yemek bilir. Biraz İngilizcesi var. Şiire meraklı. Okumayı çok sever.


Kaynak: 1965, Hayat Dergisi