Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan magazin olayının baş kahramanı Britney Spears. MTV video müzik ödüllerinde dudaktan dudağa öpüştüğü, müziğin moda yaratan kadını Madonna’nın bile gözdesi o. Pop camiasında Madonna ve Britney olmasaydı nasıl olurdu bir düşünsenize. Sanki cep telefonu yokken biz ne yapıyorduk gibi bir durum. Pop müziğin sabun köpüğü eğlence anlayışına ve basit bakış açısına daha farklı yaklaşan biri artık Britney Spears. O bir fenomen.

0244-britney-spears-2004-in-the-zone-album-haberleri (2)
DERLEYEN: Nilhan Durmuşoğlu • Britney Spears “In The Zone” (2004, Cosmopolitan)

Sadece küçük çocukların değil, artık birçok kişinin sevgilisi. Kimilerine göre ise kâbus olacak kadar sinir bozucu biri. Bir yandan sayısız ödüller topluyor, bir yandan kamuoyu arasında yapılan araştırmalarda nefret edilenler listesinde George Bush’u bile gölgede bırakıp ilk sıraya yükseliyor.

Aslına bakarsanız geleceğin Madonnası olacak kişi Britney. Bunu Madonna’nın kendisi dahi biliyor ve bir bakıma o da tahtının varisini şimdiden kanatları altına almış görünüyor. Britney şu sıralar en büyük yardımı ablasından alıyor ve onun tecrübelerinden yararlanıp, başı sıkıştığında onu arıyor.

0244-nokia-6610-hayallerinizi-izleyin-2004-yilinda-akilli-telefonlar
6610 — Bir resim çekin ya da bir video klip yaratın. Daha sonra bunları, renkli ve geniş ekranda görüntüleyin. Birkaç satır metin ekledikten sonra da multimedya mesaj ya da e-posta olarak uyumlu cihazlara gönderin. Hafıza kartında saklayabileceğiniz yüzlerce resim arasından en sevdiklerinizi bluetooth ile gönderin.

SIRADIŞI BİR YÜKSELİŞ
Britney’in bu âlemdeki ilk adımları gayet sıradan. MTV tarafından 20’inci yüzyılın son genç pop starlarından biri olarak nitelendirilen Britney, büyük çıkışını 1998 yılında yapmıştı. Küçük bir kızken yerel dans şovlarında ve kilise korosunda sahneye çıkan Britney, sekiz yaşındayken Mickey Mouse Club’a seçildi. Şova katılmak için çok küçük olmasnıa rağmen bir prodüktör onu New York’taki bir temsilciye tanıttı. 1991 yılında Ruthless’ın da aralarında yer aldığı birtakım Brodway prodüksiyonlarında yer aldı. Disney Show’da iki yıl boyunca görev aldı. Jive yöneticilerine demosu ulaştığı an firmayla anlaşma imzaladı ve hemen ardından Amerikan gençlik dergilerinin sponsorluğunda N’Sync’le birlikte turneye çıktı.

0244-estee-lauder-2004-ideal-matte-refinishing-makeup-spf8-reklami-artik-her-cilt-mukemmel-olabilir
ESTEE LAUDER — Kusursuz matlık. Yeni AeroPowder™ teknololojisi ile inanılmaz hafiflikte makyaj. Donuk değil, kuru değil, kalıp gibi değil. Artık her cilt mükemmel olabilir.

BABY ONE MORE TIME
1999’un dillere destan olan şarkısı “Baby One More Time” albümün listelerde bir numaraya kadar yükselmesine sebep olmuştu. Albüm sadece isim parçasını çarpıcı bir hit olarak çıkarmakla kalmadı, bir ballad olan “Sometimes” ve funky bir parça olan “You Drive Me – Crazy” ile de başarı kazandı. MTV Avrupa Ödülü ve Billboard Müzi,k Ödülü’nü toplayarak yılın en dikkat çeken kadın şarkıcısı olmuştu.

Britney’in yeni albümleri için oluşan büyük talep 2000 tarihli ikinci albümü “Oops! I Did It Again”in mayıs ayında piyasaya çıkmasıyla tatmin oldu. Bir kez daha albümün isim parçaları radyoların yoğun ilgisiyle karşılandı. Ve tabii marş gibi “Stronger” ve “Don’t Let Me Be The Last To Know” da. Britney aynı yıl Amerikan Müzik Ödülleri’nde “Favori Yeni Sanatçı”, Billboard Müzik Ödülleri’nde “Yılın Albüm Sanatçısı” ve iki tane de “Gençlerin Seçimi” ödülünü aldı. 2001 yılında “Britney” albümünü yayınlayarak yine ses getiren bir dönüş yaptı. Bu defa canlı, iddialı koleksiyonunda sadece bir vokalist olarak değil, bir besteci olarak cesaretini de artan bir derinlikle açığa çıkarma amacındaydı. “Slave 4 U” ile çok büyük beğeni kazanırken “Overprotected” ve “I Am Not A Girl, Not Yet A Woman” ile de başarısını pekiştirdi.

0244-britney-spears-2004-in-the-zone-album-haberleri (1)
BRITNEY SPEARS — “Early Morning” şarkısı için Moby ile çalıştık. Çok temiz kalpli bir adam. Çok cool. Bana gerçekten çok etkileyici bir parça çaldı ve harika olduğunu düşündüm. Şarkı albümdeki favori parçalarımdan biri haline geldi.

ŞİMDİLİK EN İYİ ALBÜMÜ
Şu ana kadar en çok dikkat çeken parçası olan ve Madonna ile düet olarak seslendirdiği “Me Aganist The Music”in de içinde bulunduğu son albümü “In The Zone”u böyle tanımlıyor Britney:
— Şimdilik en iyi albümüm. Daha hiçbir şey görmediniz. Bekleyin ve görün yapabileceklerimi. Bir sanatçı olarak çok büyük bir adım atmış gibi hissediyorum. Çok çalıştım ve pek çok aşamayı geçtiğimi düşünüyorum. Kendimi tamamen müziğin içine gömmeyi seviyorum ve bu duyarlılığı bir şarkıda yakalamak istedim.”

0244-siemens-mc-60-entegre-kamerali-2004-yilinda-cep-telefonlari-be-inspired
MC60 — X formundaki grafik tasarımı, yuvarlak tuş takımı, yüksek çözünürlükli renkli ekran ve hassas entegre kamerasıyla sıradışı bir cep telefonu. Üstelik kullanması son derece kolay. Şip şak fotoğraf çekmek için iki kere klikleyin yeter.

BRITNEY & MADONNA İŞBİRLİĞİ
İki kadın sanatçının müzikal işbirliği “Me Against the Music” içindeki gergin, klasik-funk tınılarına rağmen, tamamen gerçek ve her birinin içindeki hareketi ve duyguları açığa çıkaran bir parça. Paul Hunter’ın yönettiği şarkıya eşlik eden klip Madonna ve Britney’i labirent tarzı bir underground kulüpte buluşturmuş. Britney, Madonna’ya dokunacak kadar yaklaştığında kayboluyor. Klip, Madonna’nın Britney’e popun güç sopasını devretmesinin sembolik hareketleriyle dolu ve genç şarkıcıyı heyecanlı, sıradan ve belki bir parça erken gösteren bir kare. “Sadece tek bir Madonna var ve hep öyle olacak” diyen Britney, “Onunki gibi özel bir kariyer istiyorum ama benim kendi kimliğime uygun eşsiz bir tane. Madonna’nın bu şarkıya tüm getirisi beni onurlandırdı. Paylaştığımız akışı gerçekten seviyorum. Hem parçadaki hem de arkadaşlığımızdaki. Sanırım paylaştığımız kimyayı ve pozitif enerjiyi hissedebilirsiniz. Tamamen doğal ve rahat.0244-yatakta-ne-istiyoruz-2004-cosmopolitan-arsivleri-britney-spears-posteri

 Kaynak: 2004, Cosmopolitan Dergisi