Dün Vefa stadında altı bine yakın seyirci önünde Fenerbahçe ile Vefalılar ile bir dostluk maçı yapıldı. Bu maçta iki takım da şu kadro ile çıkmıştı.

FENERBAHÇE: Cihat — Murat, Hilmi — Küçük Halil, Samim, Kamil — Erol, Müjdat, Melih, Bülent, Halit.

VEFA: Abdullah — Mustafa, Bahadır — Zeki, Galip, Hüseyin — Turan, Melih, İsmet, Esat, Tarık.

 

Fenerbahçe takımında Ahmet, Selahattin, Lefter ve Fikret eksikti. Hakem Feridun Kılıç’ın idaresinde oynana bu maç çok seri başladı. Süratli oyun karşısında Vefalılar da çok düzgün ve deplasmanlı oynuyorlardı. Oyun bu şekilde süratle oynanırken 5’inci dakikada soldan gelen topu kapıp iki bek arasından sıyrılan Erol, sürpriz bir şutla birinci golü yaptı. Bu gol Vefalıların gayretini artırmış oldu. Vefa hücumları karşısında Fener oyuncuları sayı yapmak imkanını vermiyordu. 90’ıncı dakikada Cihat ile karşı karşıya kalan İsmet, Vefa’nın muhakkak bir golünü kaçırdı. Bundan sonra Fener hücumları tekrar canlanarak 42’inci dakikada Halid’in korner atışına bir vole yapıştıran Küçük Halil Fenerbahçe’nin ikinci golünü de yaptı ve devre 2-0 sona erdi.

 

İkinci devreye Fenerliler Cihad’ın yerini Hüsnü’yü, Murad’ın yerine de Ali’yi alarak başladılar. Vefa takımından da Galip oynamıyordu. Vefalılar yeniden hücumlarını sıklaştırılmış bir halde oynarlerken muhacimlerinin beceriksizliğinden bir türlü sayı yapamıyorlardı. Buna mukabil Fenerbahçeliler 15’inci dakikada Erol ve 28’inci dakikada Melih’in iki güzel şutuyla iki gol daha yaparak sayılarını dörde çıkarmış oldular. Oyunun bitmesine on dakika kala Fenerbahçe, takımına antrenör Molnut’u aldı. Antrenörün takıma girişi seyirciler tarafından tezahüratla karşılandı. Bu arada Vefalıları son dakikada İsmet’in ayağıyla şeref sayılarını yaparak sahadan 4-1 mağlup ayrıldılar. Dünkü maçta her iki takım çok güzel ve temiz bir oyun oynayarak halka iyi bir futbol seyrettirdiler.

Kaynak: 1948, Hürriyet