Hürriyet-Kelebek Televizyon Yıldızları 1993 yarışması ödül töreni önceki akşam düzenlenen görkemli kokteylde sahiplerini buldu. 20 bin 577 okurun kuponlarıyla belirlenen oylama sonucunda, 24 dalda 31 kişiye ödül verildi. Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Yıldırım Aktuna ile Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın renk kattığı geceye sanat ve televizyon dünyası hayli ilgi gösterdi.

İlk olarak 1985 yılında TV’de 7 Gün Dergisi ile başlayan “Yılın TV Yıldızları” yarışması hiç kuşkusuz en gerçekçi sonuçları ve halkın beğenisini yansıtıyor. Kazanan ekiplerin coşkulu alkışları arasında yapılan ödül töreni ve kokteyle sanat dünyasının ilgisi de hayli yüksekti. Kaan Yakuphanoğullarından ve Güner Ümit canlı yayın nedeniyle ekranda oldukları için; Kibariye de İzmir’de program yaptığı için ödül törenine katılamadı.

 

UĞUR DÜNDAR

Araştırmacı gazeteciliğin televizyondaki kalesi, gerçeklerin er meydanı “Arena” haber programları arasında birinci oldu.

SEZEN AKSU

Müzik dünyasına katıldığı 1979 yılından bu yana gündemde kalmayı başaran ender sanatçılardan Sezen Aksu, “En İyi Türk Pop Müzik Sanatçısı” ödülünü Fikri Sağlar’ın elinden aldı.

ADNAN ŞENSES

1993 yılı Şenses için dönüm noktası oldu. “Gözümün Bebeği” adlı albümüyle ikinci çıkışını gerçekleştiren sanatçı, Hürriiyet gazetesi okurları tarafından “Arabesk/Fantezi” dalında en iyi erkek sanatçı ünvanına hak kazandı. Şenses ödülünü İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu’nun elinden aldı.

YILIN EN İYİ OTOMOBİLİ

Kaynak: 1994, Hürriyet Gazetesi