Dostun düşmanın “007” kod numarasıyla bellediği adam, şu dört sözcükle tanıtır kendini:
“Adım Bond. James Bond.” Giyinişi, arabanın iyisi, keyfin iyisi onundur. Hong Kong batakhanelerinden Nassau’nun sosyetik kumarhanelerine, görkemli kayak evlerinden Paris’in lüks lokantalarına kadar her yeri avucunun içi gibi bilir. Gittiği her yerde, krupiyelerden şef garsonlara kadar herkes, “eski dost” gibi karşılar onu. Kâğıt üstünde, dosyasını görmemişlerin gözünde, İngiliz Savunma Bakanlığı’nın bir memurudur. İnce, kılı kırk yaran zevklerine maaşı yetmeyeceği için, babasından, ailesinden miras kaldığını düşünürler.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-1985-erkekce-dergisi
007 — James Bond ve Kadınları (1985, Erkekçe)

Beyaz perdede “Adım Bond. James Bond” diyen üç kişi çıktı şimdiye kadar. İlki Sean Connery’di. Bir süre sonra kendisine ün kapılarını ardına kadar açan sözleri tekrarlamaktan, James Bond’la seyirci gözünde özdeşleşmekten bıktığını söyledi ve bir daha da Bond rolüne çıkmadı. Onun ardından George Lasenby geldi. Sonra da Roger Mooere. Lasenby belli bir izlenim bırakmadı, Bond hayranlarının belleklerinde. Roger Moore’un yüzündeki çocuksu masumluğa bakarak “Saint” rolüne daha çok gittiğini söylediler.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-erotik-kadin-fotograflari-seksenler (1)
007 — James Bond ve Kadınları (1985, Erkekçe)

Bond’un kadınları büyüleyen hayvansı bir cazibesi var. Nitekim, 14 öyküsünden yalnızca ikisinde hoşlandığı kadını elde edememiş, geri kalanlar çaba göstermeden tutsak olmuşlar Bond’un cazibesine.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-erotik-kadin-fotograflari-seksenler (2)
007 — James Bond ve Kadınları (1985, Erkekçe)

Güzel bir kadın görünce zevk ve keyiften başka şeyler de parlıyor Sean Connery’nin gözünde. “Harika vücutları var bu yeni gençlerin. Beslenmeden midir, nedir?” diyor.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-barbara-carrera-fotograflari
007 — James Bond ve Kadınları (Barbara Carrera)

Bond kadınlarının tümünün fizik görünüşleri birbirine benzer. Saçları ya altın sarısıdır ya da siyahla koyu kahve arası. İlk karşılaşmalarda saçları mutlaka dağınıktır bu kadınların. Cılız olanı ise hiç yoktur aralarında. İşte size üç “Bond Kadını” daha. Sean “Bond” Connery, Goldfinger’da Shirley Eaton, Luciana Paoluzzi ile plajda gönül eğlendiren Bond. Ve son olarak Kim Basinger, vücudunun her zerresiyle Bond’u arzu eden bir başka kadındı.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-corinne-clery-fotografi
007 — James Bond ve Kadınları (Corinne Clery)

Bond’un maceralarında kimi onun tarafından, kimi düşman yanında kol gezen ama sonunda kendilerini Bond’un yatağında bulan dilberlere bakıp da ünlü ajana imrenmemek mümkün değil. Maud Adams bu güzel kızlardan yalnızca biri. Şehvetle gerilmiş dudakları, insanın yüreğine işleyen bakışlarıyla tipik bir “Bond Kadını” o. Bond’un kadınlarla ilişkileri ihtirasla ölçülülük karıışımıyıdı. Kadını baştan öıkmarka için uzun uzadıya dil dökmekten sıkılırdı. Ama siz bakmayın ona. Sarışın afet Max Vesterhalt ve dudakları arzuyla aralanmış Kim Mills için hangi erkek uzun uzun dil dökmekten kaçınabilir ki?

0507-chicnou-kaepler-fotografi-erkekce-dergisi
007 — James Bond ve Kadınları (Chicnou Kaepler)

James Bond 007, Ian Fleming tarafından 1952’de yaratılan hayalî bir İngiliz ajan karakteridir. Fleming, 1964 yılında ölünceye dek bu karakter etrafında birçok roman ve küçük hikâyeler yazmıştır. Karakterin adının basit ve akılda kalıcı olması gerektiğini düşünen Fleming, bir kuş bilimcinin Birds of the West Indies kitabının yazarın adından esinlenmiştir.

Takibindeki James Bond hikâyeleri Kingley Amis, John Pearson, John Gardner, Raymond Benson ve Charlie Higson James Bond hikâyelerini yazmaya devam etmiştir. Christopher Wood da eski romanları kullanarak 2 senaryo yazmıştır.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-lala-dean-ciplak-fotografi
007 — James Bond ve Kadınları (Lala Dean)

Romanları da ünlü olmasına rağmen; James Bond EON Productions film serisi sayesinde tanınmıştır. 2012 itibarı ile 23 film çekilmiş, 2 adet bağımsız olarak çekilmiş ve 1 film de Amerikan televizyonlarında yayımlanmıştır. 1975’e kadar prodüktörü; Albert R. Broccoli ve Harry Saltzman iken; Brocolli 1975’ten sonra tek prodüktörü olmuştur. 1995 yılından itibaren de kızı Barbara Broccoli ve üvey oğlu Michael G. Wilson prodüktörlüğüne devam etmiştir. Bond filmleri aynı zamanda dünyanın en uzun serili filmi olma özelliğine sahiptir.

0507-james-bond-filmlerinde-oynayan-kadinlar-kimdir-ursula-anddress-erotik-fotografi
007 — James Bond ve Kadınları (Ursula Anddress)

Bir film dışında Eon Production tarafından yapılan serinin ana karakteri olan James Bond’u şu ana kadar 6 aktör canlandırmıştır. Bilinen seri dışında bir James Bond parodisi olan 1967 yılı yapımı filmde David Niven 007 karakterini canlandırmıştır.

Sean Connery (1962–67, 1971)
George Lazenby (1969)
Roger Moore (1973–85)
Timothy Dalton (1987–89)
Pierce Brosnan (1995–2002)
Daniel Craig (2006–Devam ediyor).

0507-mum-isigi-ve-cekkart-1985-banka-reklamlari-genc-pamukbank
PAMUKBANK — Mum ışığı ve Çekkart. (1985)

En fazla sayıda James Bond filminde aynı rolü üstlenmiş oyuncu Desmond Llewelyn’dir. Llewelyn 17 James Bond filminde Q rolündeydi. Yalnız Llewelyn’in ilk yer aldığı film olan Rusya’dan Sevgilerle’de (1963) Q ‘nun filmdeki adı Major Boothroyd ‘du. Desmond Llewelyn’in Q ‘yu son canlandırdığı film ise Dünya Yetmez’dir (1999). Llewelyn o yıl hayata veda etmişti. (Vikipedi)

0507-marlboro-reklami-1985-sigara-reklamlari-dunyanin-en-cok-satilan-sigarasi
MARLBORO — Dünyanın en çok satılan sigarası. (PhilSA)

0507-seksenlerde-aerobik-erkekce-1985-dergisi

Kaynak: 1985, Erkekçe Dergisi