Johnny Depp ismi beni çok işkillendiriyor. Johnny Depp, Johnny Depp. Sanki uydurma gibi. Yani bizim Mehmet Ali’mize benziyor. Neyse, biz ona arkamızı dönmemeye dikkat edelim. Yeni bir film çeviriyormuş. Ne güzel! İsmi “Don Juan DeMarco”. Filmde biraz manyak bir rolü var Depp’in. Kendini dünyanın bir numaralı aşk ilahı sanıyor. Bu deliye bir de doktor, yani psikiyatrist gerek tabii ki. O da Marlon Brando oluvermiş. Psikiyatristin sevgilisini de Faye Dunaway oynuyor. Dunaway halinden pek o kadar şikayetçi değil. “Don Juan rolünü Johnny Depp’e vermek çok doğru bir karar. O çok büyük bir öpücük uzmanı,” diyerek Depp’in dudaklarından çok memnun olduğunu belirtiyor. Marlon Brando ile Johnny Depp çok iyi arkadaşmışlar. Mesela Depp’in son vukuatında Brando oldukça yardımcı olmuş kendisine, Olay şu: New York’ta Johnny’yi otel odasına verdiği zararlar yüzünden hapise tıkmışlar. Marlon Brando günlerce uğraştıktan sonra Johnny’yi kurtarabilmiş, Olaylara canı sıkılıp Paris’e kaçan Depp orada Oscar Wilde’ın öldüğü odada kalmış. “Bana ne” diyorsunuz di mi? Ama öyle dememek lazım. Ya birgün biri sorarsa Johnny Depp Paris’te nerede kalmış diye? Ne cevap verirsiniz o zaman? Johnny de Marlon’u pek sever. Onun son ikiyüz yılın en iyi aktörü olduğunu söylüyor.


Depp’e bir gün sormuşlar: “Eğer biri ailenize veya sevdiklerinize zarar verirse ne yaparsınız?” Depp cevap vermiş: “Nerem doğru ki?” Yok, pardon. O bir devenin lafıydı. Gerçeği şu: “Onu yerim! Bunun için 500 yıl hapis yatmayı bile göze alırım.” Johnny Depp’in ilk filminin “ELM Sokağında Kabus” olduğunu ilk bizden duyuyorsunuz herhalde. Ancak minik bir rol. Daha sonra Platoon’da bir askeri oynadı. “21 Jump Street” adlı televizyon dizisinde yıllarca gizli polis Tom Hanson oldu. Bu sayede herkes onu tanıdı.

(Tıpkı bizim Erkan Yolaç’ı unutamadığımız gibi) Sonra baktılar Johnny Depp yetenekli bir delikanlı, hem de sevimli, bir sürü filmde oynattılar onu: Edward Scissorhands, Benny & Joon, What’s Eating Gilbert Grape, Arizona Dream, Ed Wood ve şimdi Don Juan DeMarco. Birilerinin söylediğine göre (ismi lazım değil) Speed, Dracula ve Interview With A Vampire filmlerinde başrol teklif edilmiş Johnny Depp’e. Ama nedense kabul etmemiş.

Tamam dövme yapılır ama ne bileyim kola yapılır, göbeğe yapılır, fakat yüzük parmağına hayır. Ama yapan da var. Mesela Johnny Depp. Üç tane sevimli siyah kutucuk yaptırdı yüzük parmağına. Bir de mazeretini dinleyelim bu konuda: “Bunları eskiden beri oraya buraya çizerdim. Şimdi de parmağıma çizmek nasip oldu. Anlamını falan bilmiyorum, sadece benim işaretim bu kutucuklar.”

Johnny Depp’in yeni filmi Don Juan De Marco’nun akibetini merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey WalkMan’i dikkatle takip etmeniz. Çok sevgili sinema uzmanımız Nalan zamanı gelince size gereken açıklamayı yapacak. Çaavv.
Kaynak: 1995, Walkman Dergisi