Canım okuyucularım, biliyorsunuz geçen ay Yunanistan’da bir konser verdim. Bu ülkeyi gezdim dolaştım. Gerçekten çok güzel bir yer. İnsanları sevecen. Hiç yabancılık çekmedim dersem yeridir. Yunanlılar, Türkler’i çok seviyor. Bu da ayrı bir mutluluk tabii.

İstanbul’dan Ayşe kardeşime
— Şiirini yayınlıyorum. İlk defa bir şiirde adım ve soyadım geçiyor. Beni çok mutlu ettin, teşekkürler.
En güzel yıllarını böyle harcama
Mutluluğunu sonra çok ararsın
Rüyalara dalıp aldanırsan
Ağlayacak günlerin yakındır
Hayatın boyunca hep gül dilerim
İçindeki sevgiyi dağıtma yersiz
Pişman olursun, bir gün yanarsın
Evine gelen yollar kaldığında kimsesiz
Kapını çalacak tek dostunu bul derim.
(Emrah İpek, 2013 yılında soyadını Erdoğan olarak değiştirmiştir.)
★ 
Sivas’tan Güler Aydın,
— Oğlak burcundanım. Futbol maçlarını izlemekten çok mutlu oluyorum. Yalan konuşmaktan ve yalancılardan nefret ederim. Size son çektirdiğim resimlerden birini adresinize postalayacağım. İlginize çok teşekkürler.
★ 
İstanbul’dan Selim Saner,
— Geçen ay Atina’ya giderek konserler verdim. Orada çok büyük ilgi gördüm. İki ülke arasında başlayan yumuşama ilişkilerine biz sanatçılar da katkıda bulunmak istiyoruz. Yakında yurt içinde bir konser turnesine başlayacağım.

0256-kucuk-emrah-sizlerle-basbasa-1988-ses-dergisi-mektup-gondermek (1)
Emrah ortaokula Diyarbakır’da devam ederken, 1983 yılında ilk profesyonel albümü “Ağam Ağam”‘ı çıkardı ve “Küçük Emrah” olarak müzik dünyasına adım attı. 1985 yılında “Gülom” albümü piyasaya çıktı ve “Zavallılar” filminde başrol aldı. 1985’de “Yaralı” albümü büyük ilgi gördü. Ardından “Boynu Bükükler” ve “Ayrılamam” albümleri ile satış rekorları kırdı. Hiç kimsenin o zamana kadar ulaşamadığı rakamlara ulaştı. “Ayrılamam” albümü 2.500.000’den fazla satmıştır.

Erzincan’dan Veysel Şan,
— Şöhretin bana verdiği en büyük kazanç sizler oldunuz. Sanatçı olmasaydım pilot olmak isterdim. Bu yaz başımı kaşıyacak vaktim yok. Size bir tane imzalı resmimi göndereceğim. Derslerinize başarılar dilerim.
★ 
Adana’dan Baki Fidan,
— Şarkılarımın sözlerini söz yazarları yazıyor. Ama bazen ben de üzerinde gerekli düzeltmeleri yapıyorum. Arada sırada şiir denemelerinde bulunuyorum. Bana gönderdiğiniz şiirler çok güzel. Fakat beste olur mu olmaz mı orasını bilemem. Ben de sizleri çok seviyorum.
★ 
Siirt’ten Nermin Solmaz,
— Şarkılarımı seçerken sizlerin de isteklerini dikkate alıyorum. Hangi tür şarkıları sevdiğinizi çok iyi biliyorum. Ben de bu doğrultuda eserlerimi hazırlayıp sizlere sunuyorum. Arkadaşlarınıza çok selam ve sevgiler. Mutluluklar dilerim.
★ 
Girne’den Serpil Nazlı,
— Bu yaz Kıbrıs’a gelmek istiyorum. Ama konser için değil de gezmek için. Eğer o sıralarda siz de oradaysanız görüşürüz. Yeni müzik çalışmalarım için parça seçiminde bulunuyorum. Kıbrıslı bütün soydaşlarımıza ve ailemize selam ve saygılar. Teşekkürler.
★ 
İzmir’den Baki Kasapoğlu,
— Sana söylenen her söze kanma. Ayrıca önerilerin için teşekkür ederim. Kendime ve özel yaşamıma dikkat ediyorum. Mutluluklar dilerim. Öperim.


0256-kucuk-emrah-sizlerle-basbasa-1988-ses-dergisi-mektup-gondermek (4)

Kaynak: 1988, SES Dergisi