Barış Manço, 1 Şubat 1999’da öldüğünde, görülmemiş bir cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Herkes ünlü sanatçının ölümünden sonra Lale Manço’nun anılarıyla inzivaya çekilmesini bekledi. Ama beklenen olmadı. Onun için hayat devam ediyor.

Evet, bir ilişkim var. Ama sadece üç aylık! Serdar’ı Barış ölmeden altı ay kadar önce beraberce tanıdık. Eşimin yeğeninin arkadaşıydı. Ondan sonra da Barış’ın ölümüne kadar bir daha hiç görmedim. Cenaze töreninden sonra evimize taziyeye geldiğinde ikinci kez gördüm. Zaman içinde bir arkadaşlık başladı ama bu sadece arkadaşlıktı. Geldiği zamanlar aradı, bazen yemeğe çıktık, bazen bir konsere gittik. Böyleydi. İkimizin de sıkıılı dönemleri vardı. Ben eşimin ölümünden sonra işlerle de sizin de bildiğiniz olaylarla boğuşmak zorunda kaldım. Onun da başını ağrıtan bir velayet davası ardı. İşte yakınlaşmamız bu sıkıntılı dönemlerde oldu. Tabii ki bunun bir şekilde yakınlaşmaya dönüşmesi normal.

Çünkü aynı seviyede, aynı düzeyde insanlarız. Serdar benim gururla yanımda olmasını isteyeceğim bir insan ve gerçekten Türkiye’nin bu şartları içinde son derece düzgün, efendi ve kaliteli biri. Ben de herhangi bir mahsur görmedim tabii. Yani zaten ilişki kendi kendine doğar, bir seçim değildir bu. Bunun bir zamanı yeri de yoktur.” Sen biraz bekle, şimdi zamanı değil” diyemezsiniz. Yakınlaşma olur ve ilişki başlar. Bizim ilişkimiz de üç ay önce böyle başladı. Serdar’la üç yıldır birlikte olduğum iddia ediliyor. İddia sahibine aittir. Aslına bakarsanız bu çok da umurumda değil. Çünkü ben gerçeği biliyorum. İddia hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü konuşursam oyunun bir parçası olurum. Gerçekler nasıl olsa zaman içinde ortaya çıkar.

 

LALE MANÇO KİMDİR?
• 1953 yılında babasının NATO’daki askeri görevi nedeniyle İtalya’da doğdu.
• NATO görevinde doğan ilk bebek olduğu için, kendisine önce NATO ismi verildi. Bu isim nüfus cüzdanına geçmedi fakat küçüklüğünde kimse onu “Lale” ismiyle çağırmadı.
• Lise mezunu. Bir süre İngiltere’de okudu. Barış Manço’ya aşık olduğu için eğitimini yarım bırakıp evlendi.
• Doğukan Hazar ve Batıkan Zorbey olmak üzere iki çocukları var.

 

 

Kaynak: 2000, Tempo Dergisi