Modayı izlemek, yılın çizgilerine uygun giyinmek için elbise dolabınızı tümüyle yenilemeniz gerekmez. Elinizde bulunan, modası geçmeyen, klasik tarz giysi ve aksesuarlarınızı değerlendirmekle gereksiz masraftan kaçınmış olursunuz. Yeni yıla girerken hepimizi bir düşünce alır. Nasıl giyineyim? Bu yılbaşı moda ne? Ve ardından gelen masraflar.

0125-nermi-erdur-kimdir-cigdem-tunc-gencligi-seksenlerde-kadin-giyim-yilbasi-kiyafetleri-1985-yili-kadinca-dergisi-fotograflari-neslihan-yargici-tasarimlari (2)
YILBAŞI GİYSİSİ — Hazırlayan: Neslihan Yargıcı • Manken: Çiğdem Tunç (1985, Kadınca)

Restoranda, gece kulübünde, bir arkadaş toplantısında geçireceğiniz yılbaşı gecesini büyük bir harcama yapmadan elinizdeki değerlendirerek girin. Belki ufak tefek moda olan aksesuarlar satın alarak sade giysinizi modaya uygun hale getirebilirsiniz.

0125-coca-cola-eski-reklamlar-imsa-a-s-coca-cola-fabrikasi-1985-yilinda-mesrubat-reklami-gelsin-coca-cola
COCA-COLA — The Coca-Cola Company’nin izniyle İmsa A.Ş. ve İmbat Ltd. Şti. fabrikalarında şişelenmektedir.

Yılbaşı modasının özellikleri
• Binbir Gece masalları gibi pırıl pırıl.
• İşleme, büyük stras takılar.
• Zincir ve inci karışımı kolye ve kemerler.
• Kadife, saten, dantel kumaşlar.
• İşlenmiş bluzlar.
• Renkli, desenli, pırıltılı, dantel çoraplar.

0125-nermi-erdur-kimdir-cigdem-tunc-gencligi-seksenlerde-kadin-giyim-yilbasi-kiyafetleri-1985-yili-kadinca-dergisi-fotograflari-neslihan-yargici-tasarimlari (3)
YILBAŞI GİYSİSİ — Hazırlayan: Neslihan Yargıcı • Manken: Çiğdem Tunç (1985, Kadınca)

Çoğunuzun gardrobunda siyah kadife bir ceket vardır. Elbisenin üzerine bu ceketi giyin. Bir de yakasına kolyenize uygun iğne takarsanız daha şık olabilirsiniz. Aynı elbiseyle daha sade bir görünüm. Kilolu ve hamile olanlar için ideal. Siyah file çorap giyerek ve kısa bir kolye, ona uygun küpe/yüzük takarak bu zarif görünümü sağlayabilirsiniz.

0125-seksenlerde-ic-camasiri-reklamlari-cemre-marka-ic-camasir-gabrini-stick-parfum-reklami-michele-martin-parfum-reklami
CEMRE İÇ ÇAMAŞIRLARI — Şakacı Sk. Gülistan Apt. No:25/1 Kozyatağı – Kadıköy

Gardobunuzu karıştırmaya devam ediyoruz. Elinize payetli bir bluz geçti. Ona uygun bir de dar etek buldunuz. Aklınızdan çıkardığınız, bir daha giyinmeyi hiç düşünmediğiniz hatta artık moda değil bile dediğiniz bu bluz ve eteği değerlendirelim. Günün modası desenli çorap ve deri-süet karışımı bir ayakkabı işe başlayalım.

0125-seksenli-yillarda-alisveris-merkezleri-ankara-pazarlari-reklami-demiroren-grubu-arsivleri-yuvanizin-mutfaginizin-dostu
ANKARA PAZARLARI — Yuvanızın mutfağınızın dostu Ankara Pazarları, bir Demirören şirketler grubu kuruluşudur.

Daha önce siyah elbise ile kullandığımız straslı kemeri, eldiven inci ve stras karışımı kolye-küpe takımı bu giysiyle de kullanıyoruz. Bu görünüm üstü desenli ceket ile tamamlanıyor. Böyle değişik bir ceketiniz yoksa diğer giysi ile kullandığımız kadife ceketi giyebilirsiniz.

0125-nermi-erdur-kimdir-cigdem-tunc-gencligi-seksenlerde-kadin-giyim-yilbasi-kiyafetleri-1985-yili-kadinca-dergisi-fotograflari-neslihan-yargici-tasarimlari (4)
YILBAŞI GİYSİSİ — Hazırlayan: Neslihan Yargıcı • Manken: Çiğdem Tunç (1985, Kadınca)Payet bluzu bu sefer de pantolon giymesini sevenler için uygulayabiliriz. Resimdeki pantolon bu yılın moda kumaşı satenden veya başka bir kumaştan olabilir. Spor bir kumaştan olması giymemenize sebep değil. Straslı eldiven ve straslı büyük küpe ayrıca diğer giysilerde kullandığımız straslı kemer bu giysinin aksesuarı. Hoş geldin yılbaşı gecesi. Ceket ile tamamlanan bu görünüm ile yeni yılı kutlayamaz mıyız? Hele stras bir iğneyi de yakamıza takarsak.

0125-umit-zaim-1985-yilinda-tekstil-reklamlari-derimod-reklam-arsivi-deri-ceket-giyen-kadinlar-seksenler
ÜMİT ZAİM — Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod Derimod deriyi kumaş gibi işlemek Derimod.

Payet bluz altına giydiğimiz dar siyah eteği bu kez deri bir üst ile giyip, zengin tkaılar ile geceye hazırlayabiliriz. Renkli ve desenli çorap modasından yararlanıp siyah üstüne kırmızı desenli çorap giyilmiş.

0125-kadinca-dergisi-ne-zaman-kuruldu-1985-yili-dergi-arsivleri-kadinca-dergisi-yedi-yasinda

 Kaynak: 1985, Kadınca Dergisi