Sibel Can: 1987’de dansözlüğü bırakıp sahneye çıkacağım. Çok büyük bir gazinoda üstleneceğim assolistlikle herkes benim sesime de hayran kalacak. Ancak bir tek arzum var. O da yılbaşında ilk ve son kez televizyonda göbek atmak. Sahnelerin çiçeği burnunda dansözü Sibel Can, yeni yıla yeni atılımlarla gireceğini belirterek, «1987 benim için bambaşka bir yıl olacak. Zorlu bir sınav vereceğim ve dansözlüğü bırakıp sahneye çıkacağım» dedi.

0231-sibel-can-dansozluk-yaptigi-yillar-1986-ses-dergisi (2)
Sibel Can (d. Sibel Cangüre; 1 Ağustos 1970, İstanbul), Türk şarkıcı ve oyuncu. Kariyerine dansöz olarak başlayan Can, daha sonra şarkıcılık yapmaya başladı ve günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır. (Vikipedi)

ÇOK İDDİALIYIM
1987 yılında dansözlüğü bırakarak tamamen şarkıcılığa ağırlık vereceğini belirten genç sanatçı, sesine çok güvendiğini söyleyerek, «İnsanları etkilemeyi biliyorum. Vücudumdan ve danslarımdan sonra sesime de hayran kalacaklar» diye konuştu. Bu konuda son derece iddialı olduğunu belirten Sibel Can, şarkıcılığa çok büyük bir gazinoda assolist olarak başlayacağını söyledi. Gençliğinin ve güzelliğinin de sahnede başarı kazanma açısından kendisi için büyük bir avantaj olacağını açıklayan Can, sözlerini şöyle sürdürdü:
— Dansözlüğe başladığımda herkes, “Bu kız daha çok küçük, hiçbir şey yapamaz” demişti. Başarımla onları yanılttım. Şimdi ikinci büyük bombamı patlatacağım. Ancak tek bir arzum var. O da yılbaşında ilk ve son kez televizyona çıkıp göbek atmak. Dansözlüğü, milyonların önünde nefes kesen bir gösteriyle bırakmak istiyorum.

0231-sibel-can-dansozluk-yaptigi-yillar-1986-ses-dergisi (1)
1988 yılında o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer’in evinde gizlice evlendi. Bu evlillikten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi. Hakan Ural’dan 1999 yılında ayrıldı. Bir yıl sonra Sulhi Aksüt ile evlendi ve bu evlilikten Emir isminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi. İlk eşinden iki, ikinci eşinden de bir olmak üzere üç çocuğu vardır. Sulhi Aksüt’ten 2010’da boşanmıştır. (Vikipedi)

ASSOLİST OLACAĞIM
Aldığım bu karara şaşırabilirler. Ama şarkıcılık konusunda çok iddialıyım. Sesimi duyanlar bayılıyorlar. Belki çok gencim ama şuna yürekten inanıyorum. Sahnelerin en genç, en güzel ve en başarılı assolisti olacak ve kendimden söz ettirmesini bileceğim. Uzun zamandır çeşitli hocalardan dersler alıyorum ve boş vakitlerimde kendimi tamamiyle bu işe adıyorum. Pek çok şarkı ezberledim. Klasik şarkıları bile rahatlıkla okuyabiliyorum. Sahneye çıktığımda şimdiki assolistlerin korkulu rüyası haline geleceğim ve ismimi neonların en üstüne yazdıracağım.

0231-queen-posteri-1986-ses-dergisi
Queen, 1970 yılında kurulmuş tüm dünyada albümleri 300 milyondan fazla satmış İngiliz rock grubudur. 1960’ların sonlarında Smile grubunun dağılma sürecine girmesi sonrasında Brian May, Roger Taylor ve Freddie Mercury tarafından Londra’da kurulur.

BAHAR İKİNCİ KANALA GELİYOR
Bahar Öztan, televizyonla birlikte sanat yaşamında ikinci kez doğmak istiyor. Kameraya ilk kez TV reklamlarıyla «merhaba» diyen genç oyuncu, yeni bir dizi için başrol teklifi aldığını söylüyor. Sinemaya başlamadan önce televizyon reklamları ile çeşitli fotoromanlarda oynayan Bahar Öztan, «TV benim ilk göz ağrım» diyerek şöyle konuşuyor:
— Biliyorsunuz, ikinci kanalda oyun türündeki programlar ağırlıkta. Yeni yeni diziler hazırlanıyor ve bunlardan bir tanesindeki başrolü de bana teklif ettiler. Henüz senaryoyu okuyorum ama galiba rolü kabul edeceğim.

0231-bahar-oztan-trt2-kanalina-geciyor-1986-ses-dergisi (1)
Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli’nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan’ın film yapımcıları tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. (Vikipedi)

ERKEK OYUNCU SAPTANMADI
Adı açıklanmayan dizinin başrol erkek oyuncusu da henüz saptanmadı. Ancak çalışmalar en kısa zamanda tamamlanıp, çekimlere başlanacak. Bana teklif edilen rol çok ilginç olduğu için, bu diziyle televizyon izleyicileri tarafından beğenilen bir oyuncu olacağıma inanıyorum.

0231-bahar-oztan-trt2-kanalina-geciyor-1986-ses-dergisi (2)
1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan’la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurtiçi & yurtdışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak butik oteli Spring Otel’i işletmeye başladı. 1993’te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999’da Bodrum’da bir Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. (Vikipedi)

ŞİMDİLİK TV2. DAHA SONRA TV1
Bir süre önce ikinci kez yayınlanan «Küçük Ağa» adlı dizide izlediğimiz Bahar Öztan, «İkinci kanaldan aldığım teklifi prensipte kabul ettim. Ancak henüz dizinin senaryosunu okuyorum. Bence bu dizi çok beğenilecek. Şimdilik ikinci kanaldaki dizilerle başlayıp, sonradan 1’inci kanaldakilerle devam edeceğim bve iki kanalda birden yer alacağım» dedi.

0231-visa-seyahat-ceki-1986-imar-bankasi-reklami-visa-kredi-karti
İMAR BANKASI — VISA seyahat çekiniz çalınır veya kaybolursa dünyadaki 60 bin bankası şubesinde hemen size yenisini anında veriler. Bugün dünyada 17 bin banka VISA kartı vermektedir. Ancak bunlardan sadece 500 adedi merkezi sisteme direkt kompüter hattı ile bağlıdır.

OYUN GÜCÜMÜ GÖSTERECEĞİM
Sanat yaşamına ilk olarak TV reklamlarıyla başlayan Öztan, «Bu yeni diziyle oyun gücümü bir kez daha kanıtlayacağım ve TV’nin yıldızı olacağım» diyerek kendinden emin konuşuyor. Birbiri ardına çevirdiği filmlerle sinemada istediği yere geldiğini söyleyen güzel sanatçı, televizyonda da 1 numara olacağına inandığını belirtiyor.

0231-yilmaz-zafer-gencligi-1986-ses-dergisi
Perihan Savaş’a hayranlığı nedeniyle Fatih halkevi’nde tiyatroya başlayan, daha sonra Şehir Tiyatroları’na geçen Yılmaz Zafer, Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatrosu gibi çeşitli tiyatro topluluklarında rol aldı. 1994 yılında kalp krizi geçirerek uzun süre bakıma muhtaç şekilde yaşayan sanatçı, bu nedenle geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. (Vikipedi)

DİZİNİN ADI GİZLİ
İkinci kanalda yayınlanacak olan dizinin adını gizli tutan Bahar Öztan, şunları ifade etti:
— Henüz oyunun ne adı, ne de başroldeki erkek oyuncusu belli oldu. Ama çalışmalar hemen tamamlanacak ve gelecek ay çekimlere başlayacağız. Bu arada televizyon çalışmaları için sinemaya ara vermek zorunda kalacağım.


 

0231-sibel-can-gencligi-1986-ses-dergisi

 Kaynak: 1986, SES Dergisi