Evliler Takımı Galatasaray
Kadrosunda en fazla evli oyuncu bulunduran Galatasaray futbol ekibinin 7 elemanı evli, bunlardan üçü de çocuk sahibidir.

Dünyaca tanınmış spor otorite ve idarecilerinin sporcularda aradığı ideal vasıfların başında «evlilik» gelir. Bir aile babası olmak sporcuyu daha muntazam bir hayat sürmeye, mazbut yaşamaya sevkeder. Bu fikir Türkiye’de hayli taraftar toplamış, bilhassa Galatasaray oyuncuları yaptıkları izdivaçlarla sarı-kırmızılı ekibi evliler takımı haline getirmişlerdir. Galatasaray, halen kadrosunda en fazla evli oyuncu bulunduran takım hususiyetini muhafaza etmektedir.


Coşkun-Gülseren çiftinin Metin adını verdikleri oğulları bugün henüz yaşını doldurmamıştır.

Galatasaray’ın bu yıl liglerde görülen Turgay – Saim – İsmail – Coşkun – Ali – Ünal – İsfendiyar – Suat – Metin – Kadri – Salim tertibine dikkat edecek olursak bu oyuncular arasında Turgay, Saim, Coşkun, Ali, İsfendiyar, Suat ve Kadri’den her birinin son zamanlarda yaptığı izdivaçlarla dünya evine girdiklerini hatırlarız. Bu sevimli hanımlar kısa süren nişanlılık devrelerini müteakip, hayatlarını birleştirdikleri genç erkeklerin bağlandıkları renklere gönül vermişler, hepsi Galatasaray taraftarı olmuşlardır.


Milli Takım kalecisi Turgay Şeren’i eşiyle bir ziyafette görüyorsunuz. 

Bugünkü Galatasaray’ın en kıdemli aile babası, takımın eskilerinden sağ açık İsfendiyar’dır. İsfendiyar çok gençken evlenmiş, bilahare bir deniz kazasında eşini kaybederek aradan birkaç sene geçtikten sonra tekrar dünyaevine girmiştir. «Baba»lar arasında Turgay ve Coşkun oğullarıyla, Suat ise bir zafer gününde dünyaya gelen kızıyla iftihar eder. Bu üç küçük arasında, Celal Şeren 18 ay ile önde gitmekte, onu Günsu Mamat ve Metin Özar takip etmektedir.

Kaynak: 1958, Hayat Dergisi